Informacje o Kursie

Szanowni Państwo,
z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w 5-dniowym Kursie Anatomy Trains!

Dla kogo: Kurs skierowany jest do fizjoterapeutów i lekarzy pracujących z dziećmi

Tytuł: „Rozluźnianie powięziowe w pracy z dziećmi z problemami neurologicznymi”

Termin: 18-22 marca 2020 r.

[UWAGA, W ZWIĄZKU Z AKTUALNĄ SYTUACJĄ EPIDEMIOLOGICZNĄ SZKOLENIE W TERMINIE 18-22 MARCA 2020 ZOSTAJE ODWOŁANE !]

Miejsce Kursu: Hotel Ambasador Premium. Łódź, ul. Kilińskiego 145.
Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany miejsca szkolenia w obrębie miasta Łodzi.

Prowadzący: mgr Damian Czerwik, mgr Agnieszka Wójtowicz

Podczas tego 5-dniowego Kursu nasi eksperci przekażą Państwu bezcenną wiedzę. Zapraszamy!

Tematyka szkolenia

Anatomy Trains jest mapą podłużnych połączeń w sieci powięziowej ciała. Te podłużne linie dają nam obraz tego jak stabilność warunkuje właściwą funkcję i jak jej zaburzenie może prowadzić do dysfunkcji.

KMI to system manipulacji powięziowych, który został zbudowany na powyższej koncepcji. Kiedy relacje pomiędzy taśmami zostaną zrozumiane, można zbadać i ocenić ich funkcjonowanie oraz poprzez użycie reguł KMI przywrócić balans i łatwość funkcjonowania na przebiegu tych taśm. Metoda KMI ma za zadanie uwolnić stłoczone i skrócone obszary tkanki łącznej oraz powtórnie nauczyć ciało bardziej efektywnych i zużywających mniej energii wzorców postawy i ruchu. źródło: anatomytrains.com

Metoda ta bardzo współgra z zasadami alingment stosowanymi choćby w terapii NDT-Bobath i stanowi bardzo dobre przygotowanie i uzupełnienie terapii neuro rozwojowej. Kurs będzie ukierunkowany na obszary, które często stanowią wyzwanie dla terapeutów w pracy z dziećmi z problemami neurologicznymi.


Zajęcia obejmują:

  • 36 godzin zegarowych zajęć.
  • Szczegółową anatomię danego obszaru – krótkie i intensywne prezentacje ukazujące najciekawsze spojrzenie na struktury anatomiczne poparte nagraniami z sekcji zwłok, anatomią palpacyjną, przedstawione w ciekawy i zrozumiały sposób.
  • BodyReading (ocena wizualna) – częste konsekwencje ruchowe i posturalne – jak widzieć i czytać zawiłości poszczególnych wzorców.
  • Techniki uwalniania Mięśniowo-Powięziowego – każda technika jest pokazana ze zrozumieniem i dokładnym jej „czuciem” tak by można je było wykorzystać od razu po powrocie ze szkolenie do codziennej pracy terapeutycznej.
  • Pracę z dziećmi z różnymi problemami neurologicznymi z wykorzystaniem poznanych technik.

Plan Kursu

18 marca 2020

Dzień 1 (godz.: 9:00 - 17:00)

1. Anatomytrains – TPP
Celem jest poznanie Taśmy Powierzchownej. Nauczymy sposobów oceny funkcjonalnej oraz technik rozluźniania mięśniowo – powięziowego na przebiegu całej taśmy Powierzchownej Przedniej.

19 marca 2020

Dzień 2 (godz.: 9:00 - 17:00)

2. TPT
Omówienie przebiegu całej Taśmy Powierzchownej Tylnej, jej oceny funkcjonalnej oraz technik pracy uwalaniania mięśniowo- powięziowego. Ta część szkolenia skoncentrowana jest na interakcji stopy z podłożem i konsekwencjach braku tej równowagi w reszcie ciała. Pozwoli tworzyć strategie dla poprawy mechaniki stopy i nogi dla stabilności miednicy i wydajności kręgosłupa.

20 marca 2020

Dzień 3 (godz.: 9:00 - 17:00)

3. TB
Omówienie Taśmy Bocznej wraz z narzędziami w postaci technik wykorzystywanych w pracy z najmłodszymi. Przeprowadzenie sesji pokazowej przez instruktora na pacjencie z zewnątrz. Praca kursantów na dzieciach.

21 marca 2020

Dzień 4 (godz.: 9:00 - 17:00)

4. Taśma Spiralna
Omówienie taśmy oraz analiza funkcjonalna tego w jaki sposób zaburzenia napięcia w obrębie tej taśmy będą wpływały na ustawienie stóp, kolan czy również miednicy względem klatki piersiowej. Druga sesja demo przeprowadzona przez instruktora oraz praca kursantów na dzieciach.

22 marca 2020

Dzień 5 (godz.: 9:00 - 13:00)

5. Taśma Głęboka, Taśmy Kończyn Górnych, Taśma Funkcjonalna
Omówienie wymienionych taśm, nauka wybranych technik Taśmy Głębokiej. Trzecia sesja demo oraz praca kursantów na dzieciach.

Wykładowcy

mgr Damian Czerwik

Fizjoterapeuta, terapeuta Integracji Strukturalnej ATSI, terapeuta manualny

W 2014 roku rozpoczął przygodę z Integracją Strukturalną, która kompletnie zmieniła jego podejście do pracy. W pracy z najmłodszymi pacjentami wykorzystuje głównie techniki mięśniowo-powięziowe łącząc je z metodami neurologicznymi. Uczestnik wielu kursów specjalistycznych wokół koncepcji terapii manualnych i ruchowych. Pasjonat anatomii i holistycznego podejścia do zdrowia.

mgr Agnieszka Wójtowicz

Fizjoterapeuta, terapeuta NDT- Bobath od 2007 roku, terapeuta Integracji Strukturalnej ATSI

Pracuje głównie z dziećmi z problemami neurologicznymi. W 2009 ukończyła szkolenie Bobath Baby, następnie Bobath Refresher, Baby Advance, PNF, SI. Przygoda z Anatomy Trains rozpoczęła się w 2012 roku od szkolenia dla Terapeutów Ruchowych. Brała udział w licznych warsztatach dotyczących pracy na bliznach, kościach z Sharon Wheeler, biomechanicznej analizy chodu z Jamesem Earlsem i wielu innych. A wszystko to dla pacjentów tych małych i mniejszych żeby jakość ich życia była na możliwie najwyższym poziomie.

Koszt udziału w Kursie

Cena szkolenia obejmuje: 36 godzin zegarowych zajęć, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, imienny Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu wydany w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia zakończenia szkolenia (uprawnionymi do Certyfikatu są wyłącznie uczestnicy szkolenia, którzy uczestniczyli w zajęciach w pełnym wymiarze czasu przewidzianym na szkolenia).

Udział w Kursie: 2 600 zł brutto
(słownie: dwa tysiące sześćset złotych)

W celu zapisania się na kurs prosimy o przesłanie Formularza Zgłoszeniowego oraz dokonanie wpłaty:

Zgłoszenia do 21.02.2020:
Zaliczka w wysokości 1 040 zł brutto w ciągu 3 dni od zgłoszenia. Pozostała kwota w wysokości 1 560 zł brutto do dnia 13.03.2020 r.

Zgłoszenia po 21.02.2020:
Wpłata całej kwoty w wysokości 2 600 zł brutto w ciągu 2 dni od dnia wysłania Formularza Zgłoszeniowego.

 

Wpłaty należy dokonać na rachunek:
Organizator: REHA IQ Tomasz Chmielecki, ul. Złotno 86J, 94-221 Łódź
Mbank S.A. nr 88 1140 2004 0000 3502 3430 1355

Tytuł wpłaty: Opłata za szkolenie Anatomy Trains – podając dodatkowo imię i nazwisko uczestnika

Po dokonaniu wpłaty zostanie do Państwa wysłana Faktura VAT.

Brak wpłaty w wyznaczonym terminie spowoduje wykreślenie z listy uczestników.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc o udziale w szkoleniu decydować będzie kolejność wpłat.

[UWAGA, W ZWIĄZKU Z AKTUALNĄ SYTUACJĄ EPIDEMIOLOGICZNĄ SZKOLENIE W TERMINIE 18-22 MARCA 2020 ZOSTAJE ODWOŁANE !]

Formularz zgłoszeniowy

Trwa wczytywanie